Skip to content Skip to footer
Lokalne przetwory - Stowarzyszenie Pastorówka

 

,,Lokalne Przetwory”

To rodzinna firma zajmująca się szeroko pojętym przetwórstwem owocowo – warzywnym. Ich specjalnością są m. in. dżemy, konfitury, soki, kiszone ogórki, zasmażana kapusta i jabłkowe nadzienie do szarlotki.
Planują rozszerzenie produkcji o przekąski z suszonych owoców i orzechów oraz batony funkcjonalne z wysoką zawartością białka i innych składników odżywczych.

 

Co ich wyróżnia? Przede wszystkim dbałość o składniki przetworów i finalny produkt. Stosują nowoczesne i równocześnie ekologiczne metody produkcji, wspierając dziedzictwo kulinarne naszego regionu

Bazują tylko na naturalnych i ekologicznych owocach i warzywach. W ich przetworach nie ma konserwantów, wzmacniaczy smaku czy sztucznych barwników.

Korzystają wyłącznie z komponentów dostarczanych przez lokalnych rolników i sadowników, co wpływa na jakość i wyjątkowy smak przetworów. Ma to również znaczenie w kontekście świadomego wspierania lokalnych przedsiębiorców.

,,Lokalne przetwory” to przetwórstwo, które stawia na tradycję zarówno przy opracowywaniu receptur swoich wyrobów jaki i o ich wytworzenie. Własne receptury wpływają na niepowtarzalny smak przetworów. Przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie mają również znaczenie kulturowe, wspierają i kultywują dziedzictwo naszego regionu.

 

Oferowane produkty:

  1. przekąski w formie mieszanki suszonych owoców z orzechami
  2. batony funkcjonalne owocowo-orzechowe wysokobiałkowe,
  3. ogórki kiszone,
  4. kapusta czerwona zasmażana,
  5. nadzienie do szarlotki, Wiórki buraczane,
  6. ćwikła z chrzanem,
  7. dynia w occie,
  8. soki jabłkowe same i z domieszką : wiśni, marchewki, buraka, mięty,
  9. konfitury z truskawek, porzeczek, jagód, wiśni.

 

Klaster

Głównym celem Krajowego Klastra Produktu Regionalnego, Lokalnego i Tradycyjnego jest koordynacja działań zmierzających do wzrostu konkurencyjności produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych, a także wzrostu innowacyjności metod produkcji i przetwarzania produktów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych.

kontakt@regionalnie.eu
Telefon: 734 468 387
Sekretariat: 533 897 696

 
Tuszyn 51,  58-207 Tuszyn
woj. Dolnośląskie
REGON: 363093581
NIP: 8862989616

Social MEDIA

Regionalnie.eu  © 2023. All Rights Reserved. Pozytywne Relacje